معرفي موسسه

موسسه آموزشي فرهنگي جهان انديشه ميثاق فعاليت خود را از سال 73 با 54 نفر نوآموز از مهد كودك نهال انقلاب آغاز نمود. يكسال بعد (74) مقطع دبستان و سال بعد از آن (75) مقطع راهنمايي را راه اندازي نمود. در سال 83 نيز مقطع متوسطه راه اندازي و سپس دبيرستان پسرانه مكتب الحسين سپاه نيز به موسسه واگذار گرديد. در حال حاضر (1392)، اين موسسه با در اختيار داشتن 3 آمادگي، 3 دبستان، 2 راهنمايي و 3 دبيرستان، مجموعاً 11 مركز آموزشي و بيش از 2200 نفر دانش آموز دختر و پسر و بيش از 350 نفر كادر آموزشي و اداري، در عرصه تعليم و تربيت فرزندان آينده ساز اين مرز و بوم، مشغول فعاليت ميباشد. اين توسعه تنها در بعد افزايش جمعيت دانش آموزي محدود نمانده بلكه در زمينه هاي ديگر، ازجمله: فضاهاي آموزشي استاندارد و جديد الاحداث، تجهيزات و ابزارهاي تكنولوژي آموزشي، برد هوشمند و نيز برنامه هاي غني و اثربخش تربيتي و منابع كمك آموزشي، تخصصي نمودن ورزش و  قرآن و...، تعليم و تربيت مسئولين پايه هاي تحصيلي و مشاوره و ... رشد چشمگيري يافته است بطوريكه از نظر ارائه برنامه هاي كيفي و كمي در ابعاد آموزشي و تربيتي و فراهم آوردن محيط سالم، پويا و پرتلاش ، مورد استقبال گسترده خانواده ها قرار گرفته و به عنوان موفق ترين موسسه آموزشي و تربيتي در شمال غرب كشور مطرح ميباشد.

اركان اصلي مؤسسه عبارتند از :

1 ـ هيئت مؤسسين ( هيئت امناء )

2 ـ هيئت مديره

3 ـ مدير عامل

4 ـ بازرس كه اعضاء هيئت موسسين و هيئت مديره از مسئولين محترم لشكر 31 عاشورا مي باشد و مدير عامل مؤسسه توسط هيئت مديره معرفي و مشغول به كار مي گردد .

       

                 

 مدارس وابسته به موسسه  آموزشي فرهنگي جهان انديشه ميثاق

  دبيرستان مكتب الحسين (ع)

 دبيرستان برتر و پرافتخار ناحيه

  دبيرستان مكتب الحسين (ع) از جمله مراكز آموزشي است كه هميشه در سطح استان خوش درخشيده و با استفاده از برترين و با تجربه ترين اساتيد شهر امتيازات و افتخارات زيادي را كسب نموده است.

 

     از جمله عناوين كسب شده

 كسب مقام برتر علمي - دبيرستان نمونه ناحي  ه - دبيرستان ممتاز ناحيه و ...

 رشد روز افزون موفقيت هاي كسب شده در برنامه هاي آموزشي - تربيتي - فرهنگي نويد آينده اي درخشان را براي دانش آموزان دبيرستان مكتب الحسين (ع) ميثاق دارد.

  استقبال خوب و گسترده دانش آموزان عزيز از برنامه هاي متععد آموزشي و پرورشي ما را بر آن داشته تا روز به روز بر فعاليت خود افزوده و محيطي خوب و مستعد براي فرزندان خوب انقلاب فراهم كنيم.

 اين دبيرستان به دليل استقبال بي نظير اوليا از محيط علمي و تربيتي وظيفه سنگين   ي را بر دوش خود احساس مي كندو سالانه با استقبال بيش از سه برابر ظرفيت مجبور مي شود با برگزاري آزمون ورودي دانش آموزان دست چين شده و برتر علمي و هم سطح انتخاب و با استفاده از كاركنان متعهد و برجسته زمينه ساز خوبي براي ترقي و تعالي آينده سازان جامعه باشد

 در كنار رقابت هاي علمي وجود امكانات ارزشمند

 كارگاهي - آزمايشگاهي - قرائت خانه - CD خانه - رايانه اي متصل به شبكه اينترنت و محيط هاي ورزشي و ...

موجب افزايش شور و نشاط دانش آموزان پيوستگي زيبايي از تحصيل و تهذيب و ورزش را در دبيرستان مكتب الحسين (ع) فراهم مي نمايد و اميد آن مي رود تا سال به سال بر اين رونق و شكوفايي افزوده شود

  انشاء الله

 

                           
              

 

                                                     

 

         مدرسه راهنمايي پسرانه ميثاق

مدرسه راهنمايي پسرانه ميثاق با هدف جهت دهي به رشد دانش آموزان وبا سابقه بيش از يك دهه فعاليت درخشان در سطح شهر تبـريز،توانــسته است با تلاش شبـانه روزي خـود را بـه رتبه 1درجه 1 در بين مدارس غير انتفاعي برساند. و اين رتبه و درجه حاصل تلاش بي وقفه تمامي  دبيران وكاركنان مدرسه راهنمايي ميثاق بوده است.با عنايت خاص خداوند متعال و كمك و مساعي سپاه عاشورا هم اكنون مدرسه با ويژگيهاي انحصاري ذيل الذكر رعايت تمامي استانداردهاي آموزشي و تربيتي از نظر كلاسهاي موضوعي (مجهز به ويدئو پروژكتور،بورد هوشمند،ورزش تخصصي،كلاسهاي فرهنگي و هنري تخصصي) ،تجهيزات آزمايشگاهي،كارگاهي و سيستم رايانه اي و علي الخصوص فضاي بسيار وسيع اين امكان را بوجود آورده است كه حداقل بتوانيم به تعدادي اندك از خيل دانش آموزان و داوطلباني كه تقاضاي تحصيل در مدرسه راهنمايي پسرانه ميثاق را دارند پاسخگو باشيم(از طريق آزمون ورودي) و اميدواريم كه در آينده با ايجاد فضاي بيشتر در خدمت تمامي داوطلبان بوده باشيم.

 لازم به يادآوري است مدرسه راهنمايي ميثاق اولين مركز آموزشي هوشمند در شمال غرب كشور مي باشد كه در فيلم مستند اين مدرسه به آن موضوع به صورت كامل پرداخت شده است.

                            

                                            

 

تاريخچه دبيرستان دخترانه ميثاق

موسسه آموزشي فرهنگي جهان انديشه ميثاق وابسته به لشگر مكانيزه 31 عاشورا در سالتحصيلي 72-71 با تأسيس مدارس  غيرانتفاعي در مقاطع ابتدائي دخترانه و پسرانه در شهرستان تبريز  شروع به كار كرده است. در دومين سال تاسيس با توجه به احساس نياز در مقطع بالاتر با نظر مساعد مسئولين محترم سپاه عاشورا در راستاي توسعه فعاليت هاي علميآموزشي و ادامه خدمات بيشتر آموزشي و فرهنگي با تأسيس مقطع راهنمائي پسرانه و دخترانه موافقت گرديد. و سپس در سالهاي بعد مقاطع دبيرستان شروع به كار كردند.

دبيرستان و مركز پيش دانشگاهي مجتمع آموزشي ميثاق به همت جناب آقاي دكتر تاروردي پور در سال 1381 در شهر تبريز در خيابان شهيد شهر (شهريار) تاسيس يافت.

با عنايات الطاف حضرت حق و استقبال اولياي محترم دبيرستان دخترانه ميثاق در سال 1387 توسعه يافته و به خيابان حافظ – خ چمران روبروي يگان ويژه انتقال يافت.

هم اكنون دبيرستان و مركز پيش دانشگاهي دخترانه ميثاق يكي از فعال ترين و موفق ترين مدارس هشتگانه موسسه ميثاق در خدمت صادقانه و خادمانه خود به فرزندان كشور علاوه بر اعتبار فرهنگي-اجتماعي مهم ترين اندوخته مدرسه در 10 سال گذشته مي باشد. اين دبيرستان با كسب مقام درجه 1 در بين مدارس غيردولتي از طرف سازمان آموزش و پرورش مي باشد. و همچنين شاهد 98 درصد قبولي در كنكور سراسري و كسب مقامهاي متعدد در المپياد و مسابقات دست سازه هاي علمي و لوح نقره اي دانشگاه صنعتي شريف در مسابقات رباتيك الكترونيكي و ... مي باشد.

و من الله التوفيق

دبيرستان دخترانه ناحيه 4 

ياغچيان خيابان توحيد- جنب مخابرات -مجتمع دخترانه ياغچيان تلفن :33866063

  

دبيرستان پسرانه شماره 2ناحيه 3 

خيابان آزادي خيابان جنت پشت اداره تعاون تلفن: 34750360

دبيرستان پسرانه مكتب الحسين ناحيه 4 

خيابان ارتش جنوبي- خيابان شهيد چمران اول - خيابان ورزش تلفن :35420324


 

مدرسه راهنمايي دخترانه ناحيه 4 

ياغچيان خيابان توحيدجنب مخابرات تلفن:33844647


 

مدرسه راهنمايي پسرانه ناحيه 3 

خيابان آزادي خيابان جنت پشت اداره تعاون  تلفن: 34799799

آمادگي ودبستان دخترانه شماره 2 ناحيه 4 

ياغچيان خيابان توحيدجنب مخابرات تلفن:9-33844648

 

دبستان پسرانه ناحيه 3 

خيابان آزادي خيابان جنت پشت اداره تعاون  تلفن:34782730


 

آمادگي ودبستان دخترانه شماره 1 ناحيه 3 

خيابان خيام خيابان شهريارجنب مسجد حاج شفيع تلفن:35510405

 

آدرس : تبریز - خیابان آزادی - پایین تر از ابوریحان-خیابان جنت مجتمع آموزشی فرهنگی جهان اندیشه میثاق - طبقه 5