اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِكَ عَلَيْكَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ [اَبَداً] ما بَقيتُ وَ بَقِىَ اللَّيْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِيارَتِكُمْ اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ

معرفی موسسه

موسسه آموزشی فرهنگی جهان اندیشه میثاق فعالیت خود را از سال 73 با 54 نفر نوآموز از مهد کودک نهال انقلاب آغاز نمود. یکسال بعد (74) مقطع دبستان و سال بعد از آن (75) مقطع راهنمایی را راه اندازی نمود. در سال 83 نیز مقطع متوسطه راه اندازی و سپس دبیرستان پسرانه مکتب الحسین سپاه نیز به موسسه واگذار گردید. در حال حاضر (1392)، این موسسه با در اختیار داشتن 3 آمادگی، 3 دبستان، 2 راهنمایی و 3 دبیرستان، مجموعاً 11 مرکز آموزشی و بیش از 2200 نفر دانش آموز دختر و پسر و بیش از 350 نفر کادر آموزشی و اداری، در عرصه تعلیم و تربیت فرزندان آینده ساز این مرز و بوم، مشغول فعالیت میباشد. این توسعه تنها در بعد افزایش جمعیت دانش آموزی محدود نمانده بلکه در زمینه های دیگر، ازجمله: فضاهای آموزشی استاندارد و جدید الاحداث، تجهیزات و ابزارهای تکنولوژی آموزشی، برد هوشمند و نیز برنامه های غنی و اثربخش تربیتی و منابع کمک آموزشی، تخصصی نمودن ورزش و  قرآن و...، تعلیم و تربیت مسئولین پایه های تحصیلی و مشاوره و ... رشد چشمگیری یافته است بطوریکه از نظر ارائه برنامه های کیفی و کمی در ابعاد آموزشی و تربیتی و فراهم آوردن محیط سالم، پویا و پرتلاش ، مورد استقبال گسترده خانواده ها قرار گرفته و به عنوان موفق ترین موسسه آموزشی و تربیتی در شمال غرب کشور مطرح میباشد.

ارکان اصلی مؤسسه عبارتند از :

1 ـ هیئت مؤسسین ( هیئت امناء )

2 ـ هیئت مدیره

3 ـ مدیر عامل

4 ـ بازرس که اعضاء هیئت موسسین و هیئت مدیره از مسئولین محترم لشکر 31 عاشورا می باشد و مدیر عامل مؤسسه توسط هیئت مدیره معرفی و مشغول به کار می گردد .

       

                 

 

  دبیرستان مکتب الحسین (ع)

 دبیرستان برتر و پرافتخار ناحیه

  دبیرستان مکتب الحسین (ع) از جمله مراکز آموزشی است که همیشه در سطح استان خوش درخشیده و با استفاده از برترین و با تجربه ترین اساتید شهر امتیازات و افتخارات زیادی را کسب نموده است.

 

     از جمله عناوین کسب شده

 کسب مقام برتر علمی - دبیرستان نمونه ناحیه - دبیرستان ممتاز ناحیه و ...

 رشد روز افزون موفقیت های کسب شده در برنامه های آموزشی - تربیتی - فرهنگی نوید آینده ای درخشان را برای دانش آموزان دبیرستان مکتب الحسین (ع) میثاق دارد.

  استقبال خوب و گسترده دانش آموزان عزیز از برنامه های متععد آموزشی و پرورشی ما را بر آن داشته تا روز به روز بر فعالیت خود افزوده و محیطی خوب و مستعد برای فرزندان خوب انقلاب فراهم کنیم.

 این دبیرستان به دلیل استقبال بی نظیر اولیا از محیط علمی و تربیتی وظیفه سنگینی را بر دوش خود احساس می کندو سالانه با استقبال بیش از سه برابر ظرفیت مجبور می شود با برگزاری آزمون ورودی دانش آموزان دست چین شده و برتر علمی و هم سطح انتخاب و با استفاده از کارکنان متعهد و برجسته زمینه ساز خوبی برای ترقی و تعالی آینده سازان جامعه باشد

 در کنار رقابت های علمی وجود امکانات ارزشمند

 کارگاهی - آزمایشگاهی - قرائت خانه - CD خانه - رایانه ای متصل به شبکه اینترنت و محیط های ورزشی و ...

موجب افزایش شور و نشاط دانش آموزان پیوستگی زیبایی از تحصیل و تهذیب و ورزش را در دبیرستان مکتب الحسین (ع) فراهم می نماید و امید آن می رود تا سال به سال بر این رونق و شکوفایی افزوده شود

  انشاء الله

   

                   

                                           

 

                                                      

         مدرسه راهنمایی پسرانه میثاق

مدرسه راهنمایی پسرانه میثاق با هدف جهت دهی به رشد دانش آموزان وبا سابقه بیش از یک دهه فعالیت درخشان در سطح شهر تبـریز،توانــسته است با تلاش شبـانه روزی خـود را بـه رتبه 1درجه 1 در بین مدارس غیر انتفاعی برساند. و این رتبه و درجه حاصل تلاش بی وقفه تمامی  دبیران وکارکنان مدرسه راهنمایی میثاق بوده است.با عنایت خاص خداوند متعال و کمک و مساعی سپاه عاشورا هم اکنون مدرسه با ویژگیهای انحصاری ذیل الذکر رعایت تمامی استانداردهای آموزشی و تربیتی از نظر کلاسهای موضوعی (مجهز به ویدئو پروژکتور،بورد هوشمند،ورزش تخصصی،کلاسهای فرهنگی و هنری تخصصی) ،تجهیزات آزمایشگاهی،کارگاهی و سیستم رایانه ای و علی الخصوص فضای بسیار وسیع این امکان را بوجود آورده است که حداقل بتوانیم به تعدادی اندک از خیل دانش آموزان و داوطلبانی که تقاضای تحصیل در مدرسه راهنمایی پسرانه میثاق را دارند پاسخگو باشیم(از طریق آزمون ورودی) و امیدواریم که در آینده با ایجاد فضای بیشتر در خدمت تمامی داوطلبان بوده باشیم.

 لازم به یادآوری است مدرسه راهنمایی میثاق اولین مرکز آموزشی هوشمند در شمال غرب کشور می باشد که در فیلم مستند این مدرسه به آن موضوع به صورت کامل پرداخت شده است.

                            

                                            

 

 

مدارس وابسته به موسسه  آموزشي فرهنگی جهان اندیشه ميثاق 

دبيرستان دخترانه ناحيه 4 

خيابان ارتش جنوبي خيابان شهيدچمران اول خيابان ورزش تلفن: 2-5420061 

  

دبيرستان پسرانه شماره 2ناحيه 3 

خيابان آزادي خيابان جنت پشت اداره تعاون تلفن: 475036 

دبيرستان پسرانه مكتب الحسين ناحيه 4 

خيابان راه آهن،درب اول تراکتورسازی،ساختمان سابق دانشگاه علمی کاربردی تراکتورسازی،

دبيرستان مكتب الحسين(ع)تلفن:4265243


 

مدرسه راهنمايي دخترانه ناحيه 4 

ياغچيان خيابان توحيدجنب مخابرات تلفن:3857671-3844647 


 

مدرسه راهنمايي پسرانه ناحيه 3 

خيابان آزادي خيابان جنت پشت اداره تعاون  تلفن:4799799-4760960

آمادگي ودبستان دخترانه شماره 2 ناحيه 4 

ياغچيان خيابان توحيدجنب مخابرا تلفن:9-3844648

 

دبستان پسرانه ناحيه 3 

خيابان آزادي خيابان جنت پشت اداره تعاون  تلفن:4782730


 

آمادگي ودبستان دخترانه شماره 1 ناحيه 3 

خيابان خيام خيابان شهريارجنب مسجد حاج شفيع تلفن:5518652-5518881